Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Квартира на верхньому поверсі - плюси і мінуси


Аналіз плюсів і мінусів квартири на верхньому поверсі від людини, яка жила у кількох будинках на різних поверхах. Грунтовно розписано і обдумано всі можливі нюанси, переваги і недоліки, а також проблеми. Отже, читаємо і робимо висновки:

"Перша проблема - розжарений дах влітку. Навіть якщо у будинку є технічний поверх, все одно за день дах будинку прогрівається так, що в квартирах верхнього поверху дихати стає нічим. Кондиціонер, звичайно, хороша штука, тільки він, зараза, електроенергію їсть великими ложками. Так що або плати або потій.

Ще одна проблема - якщо насоси недостатньо потужні, то виникають перебої з водою. Особливо в години пік, коли усі мешканці одночасно починають приймати ванни. У нас удома такої проблеми немає, а ось в сусідньому мікрорайоні є. Їм повезло менше.

Тонкі стіни - відмінна чутність. Річ у тому, що у висотках стіни на різних поверхах дійсно мають різну товщину. Внизу вони товщі, чим вище - тим товщина стін зменшується. Робиться це для полегшення конструкції верхніх поверхів, щоб можна було заощадити на фундаменті і взагалі будівельних матеріалах. 

Пам'ятаю, коли ми тільки вселилися в нову квартиру, в сусідній довгий час ніхто не жив. Було тихе і спокійне. А потім там раптом почали робити ремонт. А потім сам сусід в'їхав і почав шуміти ночами. Ні, він не кричав, не включав музику. Вони з дружиною просто сиділи у себе в кімнаті і розмовляли. Причому не сказати щоб так вже голосно. А ми лежали за стіною у своїй спальні і не могли заснути, оскільки виразно чули кожне слово. Так що чутність на верхніх поверхах - це плата за красивий вид з вікна. Зате, проживаючи на самому верхньому поверсі ви ніколи не будете потурбовані шумом від сусідів згори. 

Тепер, коли основні про і контра перераховані, дозвольте пройтися по самих розхожих міфах, які часто приймаються на віру при купівлі квартир.

До якого поверху долітають комарі?

Вважається, що чим вище поверх, на якому знаходиться ваша квартира, тим менше там комарів. І десь там вгорі є така точка, межа, за яку комарі проникнути не можуть. 

Коли я купував квартиру на 15 поверсі, то таємно сподівався, що старий добрий фумитокс мені більше не буде потрібно. І справді, невже комарі зможуть залетіти на такий високий поверх? Як виявилося, цілком зможуть. Причому не якісь там одиниці, найсміливіші і потужніші екземпляри! Ні! Їх тут анітрохи не менше, ніж на нижніх поверхах. Варто літнім вечором відкрити вікно і включити світло, як через декілька хвилин ви вже почуєте у свого вуха осоружний тонкий писк.

Мені дуже складно судити про більш високі поверхи, але думаю, що і на 25 і на 37 поверх комарі теж зможуть долетіти. Правда, там ним вже заважатиме вітер, який чим вище, тим стає інтенсивніше. Напевно все-таки є деяка межа, вище за яку комарі не піднімаються, але швидше за все вона дуже плаваюча. Висота її залежить від багатьох чинників. Наприклад, в теплий безвітряний день комарі запросто можуть піднятися до верхівки 25-поверхового будинку (я нещодавно фотографував з даху такого хмарочоса і там мене укусив комар :).

У вітряну погоду межа проходить нижче. Проте, у будь-якому випадку готуйте сітки, фумитокс або щось в цьому роді. Як би високо ви не забралися, комарі можуть злетіти ще вище.

Залишається тільки додати, що на першому поверсі комарі можуть бути присутніми в квартирах і взимку. Вони можуть запросто плодитися в підвалі, якщо там досить тепло і є вода.

На якому поверсі чистіше повітря?

Знову таки - з якого боку подивитися. Наприклад, живучи на високому 15 поверсі, ми дійсно практично ніколи не відчуваємо запаху вихлопних газів. І це не дивлячись на те, що будинок коштує на жвавому перехресті. Так що вихлопні газу нас не турбують.

Якщо ви живете у великому місті, то смогу не уникнути на будь-якому поверсі. Те ж саме можна сказати і про запах тютюну. З набуттям чинності антитютюнового закону курці пристосувалися диміти на балконах. Виходиш іноді на балкон подихати свіжим повітрям, відкриваєш вікно, а тобі у фізіономію б'є різкий запах тютюну, неначе ти заглянув в солдатську курилку. Доводиться закривати і чекати, коли величність насмолится. Потім інша величність виходить на балкон і... цей смердючий марафон триває постійно, з перервою тільки на нічний сон і на той час, коли усі сусіди підуть на роботу. 

Тут же хотілося б згадати ситуацію, коли у вашому будинку на першому поверсі знаходиться магазин. Це означає, що туди постійно підвозитимуть товар, розвантажуватимуть його. Отже, потрібно готуватися до шуму, пилу і вихлопних газів. 

Так воно і є, але це справедливо тільки для нижніх поверхів. Наприклад, в нашому будинку знаходиться продовольчий магазин Магніт - досить великий. У нас під вікном якраз знаходиться зона розвантаження, але нас це абсолютно не тривожить, оскільки ні пил, ні гар від машин, ні запахи від несвіжих продуктів до 15 поверху просто не доходять. Правда, все ж шумновато, але про шум з вулиці варто поговорити окремо.

На верхніх поверхах не так шумно

Відразу скажу - це не відповідає дійсності. Звичайно, стареньких, що розмовляють на лавочці біля під'їзду, ви не почуєте, як на першому поверсі, але усі інші звуки будуть прекрасно прекрасно чутні. 

Коли ми вселялися в квартиру на 15 поверсі, то була боязка надія на те, що буде набагато тихіший, ніж внизу. Проте і шум машин на перехресті, і крик футболістів на спортивному майданчику, і музика з літнього кафе - усе це чутно так само відмінно, як і на першому поверсі. 

Більше того, вас переслідуватимуть звуки, які не дуже-то турбують нижніх сусідів. Наприклад - свист вітру у вікнах. Я раніше і припустити не міг, що із-за сильного вітру можна не спати вночі - настільки це шумно (особливо якщо в квартирі 7 вікон). Звук тепловоза на залізниці в трьох кілометрах від будинку, злітаючий літак, виск шин якогось автомобіля що навіть невідомо де проїжджає, дзижчання газонокосарок на лужку за озером... 

На нижніх поверхах частина цих звуків просто гасне, проходячи через листя дерев і інші природні перешкоди. А на верхніх поверхах ніяких перешкод немає. Так що готуйтеся, як мовиться, почути світ з висоти пташиного польоту."

Новобудови Івано-Франківська

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також