Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Квартира "під ключ" - купити готове чи зробити самому

Квартири "під ключ" - житло з закінченим проведенням комплексу робіт по обробці. Обробка передбачає: установку внутрішніх дверей, покриття підлог ламінатом в житлових кімнатах, кухні, облицювання стін санвузла керамічною плиткою, монтаж лічильників на воду, електровимикачів. Стіни житлових кімнат, коридорів, вбудованих комор і передпокою, вирівнюються під чистове спорядження і покриваються шпалерами під фарбування; поверхні стель вирівнюються і фарбуються водоемульсивними фарбами. Що стосується сантехнічного і кухонного устаткування, то кухні оборудуються кухнею з миттям, електричною плитою, у ванній кімнаті встановлюється умивальник, ванна, сушка, унітаз.

Так кому ж потрібні квартири в новобудові з обробкою? Фахівці вважають, що в класі "економ" квартири "під ключ" цікавлять, передусім, тих покупців, для яких принципове значення мають не лише вартість, але і час. Ремонт в новій квартирі може затягнутися, а також вимагає не лише тимчасових витрат на пошуки будівельних організацій, які виконають увесь спектр робіт, але і витрат пов'язаних з контролем і організацією самого процесу. У разі, якщо до моменту переїзду в нову квартиру необхідно знімати житло до кінця ремонту, то купівля квартири з обробкою "подключ" буде вигідніший. Перевагою такої квартири може стати те, що для покупців, які купують квартиру в кредит, немає необхідності, збирати суму, що вимагається, для ремонту, оскільки у вартість квартири буде включена обробка. Квартира з обробкою "під ключ" має ряд переваг :
1. економія часи
2. можливість відразу заселиться в квартиру
3. виконання ремонтних робіт досвідченими фахівцями компанії- забудовника
4. відсутність додаткових витрат на оренду житла під час ремонту
5. можливість зробити якісний ремонт після "усадки" дому.  

До недоліків можна віднести наступні аспекти:
1. обробка квартири може вас не влаштувати, і ви потім захочете щось переробити
2. різниця між вартістю первинного і вторинного житла буде не сильна відчутна
3. недостатня кількість варіантів обробки.

Фахівці вважають, що тенденція продажу квартири з обробкою "під ключ" в найближчі декілька років розвиватиметься в Харкові, оскільки такий сервіс надають більшість забудовників Європи. На даний момент є складнощі з розвитком цієї послуги в нашій країні, пов'язані із стереотипами із "неякісним" ремонтом, що виник за часів Радянського Союзу, і зараз квартири з ремонтом - різній мірі готовності - складають доки меншу частину пропозицій на ринку житла, хоча і мають ряд переваг як для покупця так і для забудовника. За кордоном продаж житла з голими бетонними стінами - це, швидше, нонсенс. Шпалери, підлогові покриття в кімнатах, кахель і сантехніка в санвузлах, обладнана кухня - мінімальний набір, який є в кожній квартирі. На Харківському ринку нерухомості житло, готове до проживання, зустрічається все ще досить рідко, хоча, за прогнозами фахівців, в майбутньому пропозиція повинна вирости. Сьогодні ринок комерційних новобудов пропонує два типи квартир : під чистову обробку і з ремонтом під ключ. Для першого варіанту на етапі будівництва узгоджується планування квартири (у разі вільного планування), виконується необхідна розводка, зводяться міжкімнатні перегородки, робиться стягування і вирівнювання. Після цього майбутнім мешканцям залишається зробити власне чистову обробку і займатися меблюванням. Що стосується обробки під ключ, то робиться вона за індивідуальним проектом, або по одному з типових, розроблених заздалегідь.Ремонт може робитися як в усьому будинку, що будується, відразу, так і в  окремих квартирах відповідно до побажань майбутніх мешканців.

На думку фахівців популярність житла, готового до проживання, останнім часом збільшилася. Основна перевага квартир під ключ - це швидке новосілля. Якщо перед покупцями нерухомості елітного ибизнес-класса житлове питання зазвичай не стоїть так гостро, і вони можуть дозволити собі витратити деякий час на дорогий ремонт, то для майбутніх власників житла економ-класу швидкий переїзд - це принципове питання. Багато покупців придбавають житло в новобудові за допомогою альтернативної угоди, при якій вони продають свої старі "квадрати" і відразу ж в'їжджають в нову квартиру". У готового житла є і інші плюси. Наприклад, вартість ремонтних робіт, вироблюваних компанією-забудовником, обійдеться покупцям дешевше, в порівнянні з самостійним виконанням обробки. Крім того, заселення у вже відремонтовану квартиру позбавляє мешканців від дискомфорту, створеного проведенням ремонту у сусідів. Ще одні момент. Ремонт житла, що реалізовується без обробки, часто розтягується на декілька років, тому заселяються такі будинки довго. В результаті перші новосели можуть постраждати ще і від того, що не усі інфраструктурні об'єкти почнуть працювати в житловому комплексі одночасно. Перші роки відбувається усадка будинку, тому робити якісний ремонт в квартирах не рекомендують. Обробку від забудовника в цьому плані можна розглядати як корисну річ.

Але, забудовникам не дуже вигідно здавати житло з обробкою, інакше сьогодні таких пропозицій на Харківському ринку було б набагато більше. Очевидний плюс для забудовника при здачі квартир під ключ, на думку фахівців АН Місто це можливість виділити свій об'єкт на тлі інших і притягнути покупця створеним продуктом "заходь і живи". Але при цьому існують високі ризики не вгадати переваги покупців, що міняються, в частині обробки, збільшуються терміни будівництва і здачі об'єктів (від 3 до 6 місяців), виникають складнощі технічного виконання і контролю процедури обробки, причому, чим вище рівень об'єкту, тим вище ризики будівельної компанії. Та і попит покупців не настільки великий, щоб зробити рентабельними витрати на виконання типового ремонту. "У момент вибору квартири в новобудові близько 60% покупців вважали за краще б бачити в ній обробку, - розповідає експерт АН "Місто". - У міру того як покупець дізнається більше про різні пропозиції, у тому числі про особливості виконання обробки, відсоток зацікавлених в квартирах під ключ знижується приблизно до 30%, а до моменту угоди і зовсім падає до незначної величини". Ухвалення рішення, здавати квартири під ключ або ні, залежить також від типу будови. Приміром, удома, побудовані за монолітною технологією, мають на увазі індивідуальне планування. Тому виконувати стандартну обробку в таких об'єктах - означає позбавляти майбутніх мешканців можливості організувати внутрішній простір квартири за своїм смаком. А цей пункт для них якраз є переважним при виборі монолітного житла.

Експерти рахують, що основним плюсом продажів готового житла для забудівника є не стільки заробіток на обробці, скільки поява значимої конкурентної переваги об'єкту. Особливо це стосується тих проектів, в яких покупцям пропонується декілька видів обробки, виконаних в різних стилях. Зараз таких пропозицій на ринку практично немає. Сьогодні, експерти готують житлу, готовому до проживання, хороше майбутнє. У тому, що доля новобудов, що продаються з обробкою квартир, буде рости, фахівці одностайні. Ось тільки оцінити швидкість цього процесу скрутно. Ясно тільки те, що в сегменті бізнес-класу і елітному це відбуватиметься набагато повільніше.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також