Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Перепланування квартири - що потрібно знати і зробити за законом

Як зробити перепланування квартири в Україні законним?

Узаконювати перепланування квартири, як правило, необхідно проводити в двох випадках:
1) ви вирішили виробити перепланування з метою поліпшення житлових умов;
2) перепланування вже виконане вами або колишнім власником квартири і не узаконена.

У першому випадку необхідно чітко розуміти, що допускається і чого категорично не можна робити в квартирі житлового багатоквартирного будинку. Оскільки в лютому 2011 р. Верховна Рада України посилила міру відповідальності за протиправне втручання в конструкції житлового будинку. У другому випадку узаконення перепланування є вимушеним, оскільки без належного оформлення цих документів неможливо буде виробити які або операції з нерухомістю. Без повного пакету документів неможливо юридично оформити продаж, дарування квартири, отримання кредиту під заставу і тому подібне

В більшості випадків процесом узаконення перепланування квартири займаються фірми, що спеціалізуються на цьому. Але навіть при їх налагоджених зв'язках процес оформлення документів займає в середньому 6 місяців і обходиться в 4-5 тис. доларів. Якщо ж треба зробити узаконення терміново (за 1,5-2 місяці), то сума подвоюється. Якщо ж ви вирішили займатися питанням легалізації перепланування квартири самостійно, то будьте готові до того, що захід займе до півтори років при тих же витратах.

Все більше громадян вимушено оформляти дозвільні документи хоч би для того, щоб не мати проблем із законом. Перепланування квартири, що спричинило за собою тяжкі наслідки, за теперішнім законодавством карана не лише адміністративно, але і карно. Якщо в результаті втручання в конструкцію будинку нанесений збиток життя або здоров'ю оточення, або ж це створює незручності іншим мешканцям, наприклад, зменшується сходова клітина або погіршується звукоізоляція, вам загрожує штраф від 1700 до 4250 грн. При особливо злісному порушенні конструкції будинку - три роки в'язниці. За повтор подібних дій - від 3 до 8 років позбавлення волі. Якщо ж, сталося обвалення і є людські жертви, або збиток нанесений у особливо великих розмірах (більше 17 000 грн.), то сісти можна на термін від 5 до 12 років. При переплануванні квартири категорично заборонено чіпати несучі стіни будинку.

Що юридично прийнято вважати переплануванням квартири?
Згідно із законом перепланування - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який проводиться на підставі спеціально затвердженої і узгодженої проектної документації, при якому міняються розміри і фізичні параметри приміщення. При цьому може бути здійснений демонтаж перегородок, що не є несучими, або облаштування в них отворів і проходів раніше не передбачених. При цьому згідно із законом дозволено:
- збільшення площі житлових кімнат на рахунок площі коридорів і допоміжних приміщень;
- об'єднання між собою суміжних приміщень, якщо це не зачіпає несучі конструкції;
- облаштування отворів в несучих перегородках;
- демонтаж антресолей, вбудованих шаф і комор з метою збільшення площі інших кімнат;
 - перенесення вхідних дверей в квартиру.

Проведення перепланування квартири

Щоб почати перепланування квартири, необхідно провести певні адміністративно-юридичні дії.
1. Розробити проект майбутнього планування (украй бажано, щоб це виконував фахівець або організація що мають на це ліцензію).
2. Погоджувати цей проект з пожежниками, СЕС і енергозабезпечуючою організацією, наприклад, Прикарпаттяобленерго. Процес цей платний і може полегшити кишеню на 5-6 тис. гривень.
3. Незначні зміни типу заміни дверей або вікон може бути вирішений на рівні ЖЕК або ОСББ. Але ось втручання в прокладення труб водопостачання, опалювання або газових труб зажадає повного проходження усіх інстанцій.
4. Остаточний дозвіл на проведення робіт видає райдержадміністрація (РДА), на підставі усіх зібраних документів. Але є тут ще один "підводний камінь".
5. Для дозволу на перепланування необхідно зібрати так само підписи сусідів усіх примикаючих квартир, що вони не заперечують проти перепланування. Розв'язати цю проблему зовсім непросто. Навіть наймиліші і добріші сусіди сильно замисляться, чи підписувати цей папір з урахуванням того, що в найближчому майбутньому їм забезпечений мінімум місяць гуркоту із-за стінки болгарок і перфораторів. Зазвичай це може бути ще одна стаття витрат.

Після закінчення ремонту власник квартири повинен замовити в БТІ інвентаризацію перепланованого об'єкту, який приймається в експлуатацію згідно з актом міжвідомчої комісії. Потім документ затверджується в РДА. Після чого усі необхідні документи хазяїн квартири подає в головне управління житлового забезпечення місцевої міськдержадміністрації. Тут йому повинні видати новий документ, що встановлює право, на його нерухомість.

На фасадах будинку не повинно бути кондиціонерів.

Другий спосіб узаконити перепланування - через суд. Для цього необхідно дістати на руки відмову Райдержадміністрації про введення вашого житла в експлуатацію. І далі оскаржити його в суді. В ході розглядів суд зазвичай вимагає проведення експертизи, яка повинна підтвердити докази, що перепланування не порушує будівельні норми і не несе загрози життя оточенню. І якщо у вас дійсно немає небезпечних змін конструкції будинку, то нові документи вам зобов'язані видати за рішенням суду. В той же час існує ряд дій технічного характеру, які дійсно при переплануванні недопустимі. При цьому багато хто з них вважається забороненим юридично, хоча насправді погрози за собою не спричиняють, і тому порушуються повсюдно.

Заборонені прибудови до квартир на першому поверсі в нашій країні на кожному кроці

Заборонено при переплануванні квартири виконувати такі дії:
- збільшення площі санвузлів за рахунок площі кухні;
- об'єднання кімнат або кухонь з лоджією;
- винесення на балкон батарей центрального опалювання;
- демонтаж підвіконної частини стіни і облаштування другого виходу на балкон;
- облаштування отвору в перекритті для поєднання верхньої і нижньої квартир;
- зведення прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах багатоповерхових будинків;
- встановлювати супутникові антени і кондиціонери на фасадах будівлі.

Категорично забороняється:
- демонтувати вентиляційні короби і канали;
- порушувати у будь-якому вигляді конструкції несучих стін;
- виробляти операції з газовими трубами.

Подібні дії можуть порушити міцність конструкції будівлі, що несе, створити небезпеку для життя сусідів і вашою власною. Нарешті, на подібного роду порушення не закриє очі жоден чиновник.

Забудовники Івано-ФранківськаОпубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також