Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Новобудова чи вторинний ринок? Що краще?

Переваги і недоліки новобудов і житла на вторинному ринку доводилося порівнювати практично усім, кого коли-небудь хвилювала купівля квартири.

Плюси і мінуси є як у одного, так і у іншого виду житла і чіткої відповіді на це питання бути не може. Можна тільки порівнювати, враховувати  обстановку і переваги конкретного покупця або сім'ї, і спробувати хоч би одним оком заглянути в майбутнє. 


В першу чергу доведеться визначитися, що включає поняття "Вторинне житло". Якщо будинок добудований і зданий в експлуатацію, а квартири є власністю забудовника, то таке житло, не дивлячись на те, що воно абсолютно нове, при продажі вже вважається вторинним. Аналогічно відбувається і з житлом, яке перепродають приватні інвестори, отримуючи свій прибуток. Усе перелічене вище житло по суті є новим, відмінність тільки в процедурі оформлення документів. Так що надалі під терміном "первинне житло" розумітимемо виключно новобудови. 

Якщо ж розглядати будинки, яким вже по 10-15-20 років, то у такого різновиду вторинного житла є дві безперечні переваги. По-перше, можливий реальний перегляд такої квартири, тобто немає ризиків несвоєчасного введення в експлуатацію, ризиків, пов'язаних з діяльністю забудовників і так далі.

Варто чи ні?

Вирішивши купити квартиру в новобудові, ви матимете сучасне, комфортабельне планування житла, велику кухню, просторі житлові кімнати, нові комунікації,  відсутність "сумнівного" минулого. Прийнявши таке рішення, ви не матимете проблем з електричною проводкою, що не витримує навантажень і водопровідними і стічними трубами, що вийшли з ладу. А монолітно-цегляні будинки, що будуються по новітніх технологіях, дають покупцеві квартири можливість змінити планування згідно з потребами і звичками своєї сім'ї. 

Мінуси первинного ринку квартир - тривалий проміжок між здійсненням угоди купівлі квартири і реальним заселенням. Нерідко цей період часу складає 2-3 роки - адже купити квартиру в новобудові можна і вигідніше на етапі будівництва. Заселення ж відбувається тільки після здачі будинку в експлуатацію - процес, який може тривати впродовж року і більше. Проте навіть вже закінчивши ремонт і вселившись в квартиру, хазяїн квартири в новобудові ще не скоро зможе спати спокійно: усе нові і нові сусіди активно вестимуть ремонтні роботи, створюючи шум вечорами і у вихідні дні.

Новобудови обходяться дешевше за вторинне житло в перерахунку на вартість квадратного метра, і квартира на початковому етапі будівництва коштує значно дешевше, ніж аналогічна по метражу і плануванню квартира у вже добудованому будинку. Не варто знімати з рахунків і те, у багатьох будинках квартири здаються навіть без мінімальної внутрішньої обробки. В результаті новоспечений хазяїн квартири в новобудові вимушений витрачати значну суму на не лише косметичні, але і чорнові обробні роботи. 

При цьому на вторинному ринку не може бути "недострою" і невеликий ризик того, що замість обіцяної просторої і затишної квартири на руках залишиться тільки договір. Багато банків, до речі, вважають за краще працювати тільки з вторинним ринком. 

Отже, головні переваги новобудов - це юридична "чистота" квартири, просторі сучасні планування, нові комунікації, відсутність терміну експлуатації. 

Основні недоліки новобудов - неможливість в'їхати відразу після купівлі, оскільки більшість квартир в новобудовах продаються на стадії будівництва дому. Покупець вкладає кошти в продукт, якого доки не існує, - з усіма витікаючими звідси ризиками. Саме тому, перш ніж купувати квартиру в новобудові, необхідно відповідально і уважно підійти до вибору забудовника і поцікавитися його репутацією. 

Наводимо кілька аргументів дописувачів івано-франківсього форуму:


Підводні камені.

При виборі і купівлі квартири не можна обмежитися тільки оцінкою переваг і недоліків новобудов і ринку вторинного житла. Варто враховувати також і безліч інших моментів.

Один з важливих чинників - місцерозташування будинку. Існують дорогі елітні і так звані "спальні" райони, вартість квадратного метра в яких відчутно нижче. А близькість або віддаленість від транспортної розв'язки впливатиме не лише на вартість житла, але і на вашу зручність.

Другий значимий чинник, що впливає на вартість квадратного метра - це якість спорудження будинку. Все залежить від проекту, року будови, якості матеріалів зовнішніх стін, перекриттів і комунікацій.

Наявність парковки, особистої комори, конс'єржа, чистий і відремонтований під'їзд, стан ліфта також істотно впливають на вартість житла. 

Третій важливий чинник, що впливає на вартість квартири, - це характеристики самої житлової площі: це площа кухні, санвузла (площа, спільний або роздільний), висота стель, кількість кімнат, кількість балконів або лоджій, поверх, на якому розташована квартира.

Поєднаний санвузол і маленька кухня знижують вартість квадратного метра усієї квартири. На сьогодні актуальне житло з кухнею, площа якої перевищує 8 кв.м. 

Ціна "квадрата" квартири в новобудові у Івано-Франківську на 2015р. в середньому вартує $400. Розташування квартири на першому поверсі здешевлює квартиру в середньому на 10%, на останньому поверсі - на 5 %. А високі стелі, наявність одного або двох балконів або лоджій підвищують ціну квадратного метра.

Вартість одного квадратного метра житла в однокімнатній квартирі буде вища, ніж вартість того ж метра в рівноцінній двокімнатній, і тим більше трикімнатній квартирі. Таким чином продавши трикімнатну квартиру купити замість неї дві однокімнатні практично неможливо без доплати і втрат в якості житлової площі, зручності транспортної розв'язки, навіть у тому випадку, якщо площа 3-кімн квартира рівна по площі двом однокімнатним.

Якщо ви хочете купити квартиру з ремонтом і/або меблями, то звернете увагу на те, що продавець часто робить передпродажну підготовку, що виражається в легкому косметичному ремонті. У більшості випадків, після виїзду старих хазяїв ви виявите незаклеєні шпалерами ділянки стіни, що були за меблями, дешеву фурнітуру. Продавцеві ж справжній передпродажний євроремонт обходиться у результаті дорожче, ніж вигода від продажу відремонтованої квартири. 

Вид з вікна також грає роль у вартості квадратного метра квартири. Якщо вікна виходять на зелену зону або водойму, то вартість такого житла може бути пристойно завищена. І навпаки, вихід вікон на будівництво, гаражі або промзону, значно здешевлює квартиру. 

Вільна квартира, в яку можна заїхати відразу ж після укладення договору, вартує на декілька відсотків дорожче, ніж у тому випадку, якщо колишні хазяї планують виїхати через обумовлений після укладення оборудки термін.

Знижує вартість житла і неузаконене перепланування квартири.

Не варто забувати і про загальний стан будинку, в якому купується квартира : новобудови це завжди нові будинки, побудовані з урахуванням усіх новітніх технологій; це чисті під'їзди, нові ліфти і облаштована прибудинкова територія. У якому стані будинку на вторинному ринку житла усім відомо: частенько воно граничить з аварійним, а про підземний паркінг і наявність дитячого майданчика, не варто й вести мови.

Отож, вирішувати вам.

Радимо також переглянути Новобудови Івано-Франківська.

Будком ІФ

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також