Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Як позбутись цвілі на стінах квартири?

Цвіль - неприємність, яка може вразити як стару квартиру так і нову. З цією проблемою стикаються багато людей по всьому світу.

Поява цвілі на стінах у квартирі - справжнє лихо, небезпечне для здоров'я, позбутися її інколи дуже складно. 

Цвіль - це токсичний грибок, однаково добре поширюється і по каменю, і по цеглині, і по дереву.

Зазвичай цвіль з'являється у вологих, теплих умовах з обмеженим потоком повітря. Саме тому жертвами цвілі часто стають ванні кімнати та горища. Причиною появи цвілі найчастіше є висока вологість і відсутність вентиляції. Погано теплоізольовані труби також можуть накопичувати вологу всередині стін.

Пліснявий грибок - найтиповіший вид цвілі у вигляді чорного плямистого нальоту на стінах. Якщо не видалити таку чорну цвіль вчасно, грибок може поширюватися на великі ділянки поверхні.
Цвілеві грибки пригнічують імунну систему, викликають різні алергічні реакції - кашель, нежить, відчуття нестачі повітря. Іноді складні, важко діагностуються, хронічні хвороби, успішно виліковуються, коли людина змінює житло і поселяється в сухий квартирі без цвілі. Крім того, сірі або чорні плями, брудний наліт псує зовнішній вигляд речей
Першою ознакою цвілі є специфічний запах, сирість і гострота. Потім можна помітити плями сірого, чорного або білуватого кольору. Якщо в квартирі з'явилася цвіль, то перш ніж почати позбуватися від неї, обов'язково потрібно вирішити проблему підвищеної вологості і поганого провітрювання.

Як не допустити появи цвілі в квартирі

 • утеплити квартиру зовні і зсередини;
 • добре опалювати всі кімнати, при необхідності використовуючи додаткові обігрівальні прилади;
 • встановити в квартирі кондиціонер, який буде підсушувати повітря;
 • подбати про якісну вентиляцію;
 • не сушити одяг у квартирі, віддаючи перевагу балкону або пральній машинці з функцією сушки білизни;
 • під час приготування їжі на плиті використовувати витяжку.

Як видалити цвіль зі стіни

Якщо ви маєте намір просто відмити шпалери від цвілі, вас чекає розчарування. Зі старими шпалерами необхідно розпрощатися назавжди. Однак і заміна шпалер може не вберегти від появи нових вогнищ грибка. Причина цього - утворення цвілі під шпалерами на стіні. Спори в'їдаються в саму структуру стіни і викликають появу плям цвілі. 
Для видалення цвілі знадобляться: губка, шпатель, наждачний папір, рукавички, респіратор, антисептичний розчин, розчин для видалення цвілі.
Отже, для початку повністю здираємо старі шпалери. За допомогою шпателя відчищаємо ділянки, уражені пліснявою. Пухку штукатурку необхідно видалити повністю. Потім ретельно, за допомогою наждачного паперу зачищаємо заражені місця. І, нарешті, обробляємо всю стіну фунгіцидним розчином. Через п'ять-шість годин повторюємо цю процедуру. Фахівці радять провести таку обробку чотири-п'ять разів. Грунтуем поверхню стін розчином антисептика. Після цього приступаємо до штукатурки. Шпаклюємо стіни і клеїмо нові шпалери. До речі, саме неправильна підготовка стін перед наклеюванням шпалер, часто буває причиною розвитку цвілі.
Оскільки грибок поширюється дуже швидко, то позбутися від нього без видалення шпалер можна лише на самих ранніх стадіях. Необхідно обробити заражені поверхні одним з таких засобів:

 • столовим оцтом,
 • засобом побутової хімії, що містить хлор,
 • нашатирним або етиловим спиртом,
 • слабким розчином марганцівки,
 • 3% розчином перекису водню,
 • лавандовою або розмариновою ароматичною олією.

Застосування будь-якого з перерахованих вище засобів може привести до знебарвлення або зміни кольору шпалер.
Грибок - серйозний і небезпечний ворог, з яким необхідно боротись. І чим швидше - тим краще. Щоб не нашкодити здоров'ю та не зіпсувати естетичний вигляд вашої квартири. 

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Житловий квартал "Краківський" збудований компанією Вамбуд на території села Вовчинець у межах міс..

від 13.300 грн./м2

Читайте також