Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Фарби для бетону. Види та їх особливості

Бетон - один із найпопулярніших будівельних матеріалів  на сучасному ринку. Справа в тому, що він має практичні характеристики і відрізняється підвищеною міцністю і довговічністю. Бетонні споруди міцні, проте під впливом шкідливих факторів погодних або виробничих умов здатні руйнуватись. Щоб врятувати бетонну будівлю, найкращим виходом є пофарбувати її. Ще одним плюсом фарбування є набуття естетичного вигляду, бо сірий колір не дуже вписується до будь-якого інтер'єру. Спеціальна фарба буде виконувати цілий спектр захисних функцій: і воду відштовхувати, і від відколів рятувати, і навіть вогню протистояти. 

Вимоги, які ж мають бути фарби для бетону

1. оптимальний температурний проміжок, в якому найповніше виявляються захисні властивості фарби;

2. насиченість глянцевого шару, від товщини залежить і краса покриття і відсутність плям або інших дефектів;

3. витривалість до механічного впливу;

4. покриття для зовнішніх робіт зобов'язана захищати хромовану поверхню від корозії;

5. щоб фарба не обмінювалася речовинами з розчином, потрібно почекати повного затвердіння і через місяць покрити бетон спеціальним складом;

6. забезпечення надійного захисту від появи цвілі і грибків, для цього додають у фарбу речовин, що мають антибактеріальні властивості.

Але крім цих важливих вимог є ще основні характеристики фарби, які ми повинні враховувати: водонепроникність, стійкість до погодних явищ, стійкість до світла і вигоряння, розтікання, швидкість за яку покриття повністю висихає, екологічність.

Види фарб для бетону

Акрилова фарба - ідеальний варіант для внутрішніх і зовнішніх робіт. Це матова фарба декоративного типу, виготовляється на основі поліакрилатів, а також їх сополімерів. Емульсія на водній основі створює міцну плівку на поверхні і не дає волозі або залишкам проникнути в пори цементу. Наноситься фарба акрилова по бетону валиком або пульверизатором без попередньої грунтовки. Покриття має захист від грибків і бактерій, легко миється, не має запаху і за швидкий проміжок часу висихає. Також плюс цієї фарби полягає в міцності і еластичності, дане покриття екологічне, не містить отруйних речовин. Акрил зберігає яскравість на всьому проміжку експлуатації.

Водно-епоксидна фарба - це своєрідний симбіоз фарби і грунтовки, продукт повністю безпечний, і можна застосовувати як поза приміщеннями, так і в житлових приміщеннях. Емаль прекрасно протистоїть волозі і зносу. Так як ця емаль і грунт складається з двох речовин, перед самим фарбуванням потрібно ретельно змішати ці два елементи. Фарбування складається з двох шарів: перший шар висихає за 18 годин і потім йде фарбування другого шару, але вже при досить високій температурі повітря.

Полімерна фарба. У полімерної фарби є головний плюс - вона не боїться холоду, нею можна покривати стіни навіть при дуже сильних морозах. Має покриття, яке не боїться ударів і не схильна до руйнування від дії хімікатів. Цю фарбу можна легко наносити валиком, розпилювачем або пензлем.

Вінілова фарба. Має хороший показник зафарбовування і однорідності кольору. Також володіє стійким захистом проти стирання. Фарба з характерним матовим блиском. Може застосовуватися для фасадів або ж для внутрішніх стін. Перед фарбуванням суміш добре перемішують. На підставу спочатку наноситься грунтовий шар, який складається з розведеною водою фарби. Наносити можна пензлем, валиком або ж розпилювачем.

Акрило-силіконова фарба. Основа покривається 2 шарами, після першого шару потрібно почекати до повного висихання (близько трьох годин) потім наносити другий. Такі фарби користуються плюсами, як акрилу, так і силікону. Акрилово-силіконова фарба добре кріпиться до будь-яких поверхонь і швидко висихає. Для збільшення еластичності і міцності фарби до акрилу ще додають силіконові смоли, за рахунок цих смол до фарби не притягується пил і бруд. 

Вапняна фарба. Завдяки вапняної фарби створюється довговічна поверхня, яка мало схильна до бруду. Найчастіше склад наносять на грунтовий шар. Перед фарбуванням потрібно вирівняти поверхню і намочити. Забороняється фарбувати основу в спекотний сонячний день, через це фарба може лягти нерівно.
Вибираючи фарбу потрібно звернути увагу на переваги даного покриття та його недоліки і що найбільш прийнятно для вас. Також варто зважити свої можливості, не гнатися за найдосконалішими фарбами і високою ціною, а взяти просто хорошу і якісну. Вам обов'язково знадобиться крім фарби грунтовка або шпаклівка, так як рівна основа дасть фарбі додаткову міцність.Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також