Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Утеплення фасаду квартири. Що вибрати?

Останнім часом зростання тарифів на комунальні послуги, зокрема на опалення, показує просто рекордні темпи. Люди змушені шукати рішення для того, щоб хоч якось заощадити. Найбільш оптимальним варіантом для жителів багатоквартирних будинків може бути установка квартирного лічильника або утеплення зовнішніх (внутрішніх) стін будинку.

Як утеплити будинок з найбільшою ефективністю, що краще - внутрішнє чи зовнішнє утеплення стін, які матеріали використовуються для утеплення квартир, ціни на утеплення фасадів - на ці та інші питання ми спробуємо відповісти в цій статті.

По-перше, необхідно визначитися, як ви будете утеплювати стіни, зовні або всередині. У кожного способу є свої переваги і недоліки.

Внутрішнє утеплення квартири - плюси:

- кімната швидше нагрівається,

- можна виконати разом з внутрішнім ремонтом,

- можна зробити самому, 

- єдиний варіант, коли міняти фасад заборонено.

Внутрішнє утеплення квартири -  мінуси:

- швидше охолоджується (особливо вночі),

- на час ремонту треба переїжджати,

- суттєво зменшує внутрішній розмір приміщення,

- складна для виконання технологія уникнення конденсату,

- стіна повністю промерзає - адже теплоізоляція не дає їй нагріватися від внутрішнього тепла, зменшується термін експлуатації,

- необхідність додаткової вентиляції,

- помилки при монтажі загрожують появою цвілі і навіть руйнуванню як елементів утеплення, так і самих стін.

Зовнішнє утеплення квартири - плюси:

- довше зберігає тепло (приміщення залишається теплим),

- стабільна температура,

- рішення проблеми герметизації швів в панельних будинках,

- збільшує термін служби стін, оскільки створює захисний шар від впливу зовнішніх факторів.

Зовнішнє утеплення квартири - мінуси:

- довго прогрівається,

- неможливо здійснити власними силами в багатоповерхових будинках,

- "точкове утеплення".

Матеріали для утеплення фасаду квартири:

  • Мінеральна вата. Не підходить для внутрішнього утеплення - її мікрочастинки можуть виділятися в повітря і провокувати ряд захворювань. Нестійка до вологи, але практично не горить. Виконати утеплення може тільки професіонал. Має хороші паропроникні властивості, для утеплення квартири може бути, як плюсом, так і мінусом.
  • Скловата. В принципі має схожі властивості з мінеральною ватою, але коштує дешевше. Головний її мінус - з часом вона дає усадку. Також при монтажі через крихкість волокон скловати необхідно ретельно дотримуватися норм техніки безпеки.
  • Пінопласт. Перевага пінопласту в його ціні і хорошій теплопровідності, також він стійкий до впливу вологи. Головний його недолік - горючість і відносна недовговічність. Також гризуни можуть облаштовувати собі нори в пінопластовому утеплювачі.
  • Пінополістирол. Для внутрішнього утеплення один з кращих матеріалів. З мінусів - низька звукоізоляція. Може також застосовуватися і в зовнішньому утепленні. При виборі цього матеріалу, намагайтеся придбати плити зі ступінчастим краєм - тоді, можливо виконати монтаж взагалі без щілин.
  • Пінополіуретан. Легкий у виконанні матеріал, він спінюється при нанесенні на поверхню і не вимагає каркасних конструкцій, а значить зводяться до мінімуму містки холоду (як правило, вони виникають на місці кріплень металевого каркаса до стін). Виконання робіт можливо тільки професіоналами з відповідним обладнанням.
  • Тепловер. Відносно новий матеріал - це штукатурка на основі вермикуліту. Її переваги - довговічність і негорючість, з мінусів - ціна і порівняно складна технологія нанесення. До того ж з утепленням однієї квартири можуть виникнути технологічні складнощі - такі випадки розглядаються окремо фахівцями компанії.
  • Рідка керамічна ізоляція - може застосовуватися і внутрішньо і зовнішньо. Головні переваги - не горить, є порівняно екологічною і може бути виконана своїми руками без залучення фахівців.

Чи можна заощадити при утепленні фасаду квартири?

У більшості міст України, в тому числі в Івано-Франківську, діє кілька державних програм по відшкодуванню частини вартості утеплення. Програми є як для громадських організацій (мешканці будинку повинні об'єднатися в організацію), так і для ОСББ. В рамках таких програм може відшкодовуватися до 50% вартості утеплення.

Також в деяких банках існують спеціальні програми кредитування утеплення будинків і квартир. Наприклад, «Ощадбанк» надає кредит в розмірі від 1000 до 50000 грн терміном до 3 років під 25%. На ці кошти можуть бути придбані матеріали для утеплення. Причому держава компенсує 30% кредиту на утеплення квартири або індивідуального будинку та 40% на утеплення багатоквартирних будинків ОСББ або ЖБК. У разі, якщо заявник отримує субсидію на оплату комунальних послуг уряд відшкодовує 70% кредиту.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також