Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Тепла підлога: водяна чи електрична?

Відколи словосполучення "тепла підлога" увійшло до нашого вжитку, пройшло років 15. І сьогодні підлога з підігрівом перестала бути привілеєм тільки дуже забезпечених людей. На ринку з'явилося безліч різних систем таких підлог і охочих їх монтувати. Та і ціни спустилися до прийнятного рівня. 
Система підлогового опалювання прогріває повітря на висоту 2-2,5 метра. При цьому забезпечується найбільш комфортний для людини розподіл температур - на рівні підлоги повітря на 2-4 градуси тепліше, ніж під стелею. Крім того, велика поверхня, що обігрівається, економічніша і ефективніша, чим маленьке, але інтенсивне джерело тепла. Така система може вирішувати проблему як основного, так і додаткового опалювання (в цьому випадку вона прокладається в окремих приміщеннях і має меншу потужність).  Теплу підлогу можна встановлювати як в новобудовах так і в панельних будинках.

Плюси і мінуси теплої підлоги

Існує два види підігрівання підлог : за допомогою труб з гарячою водою (метапідлога) і гріючих електричних кабелів.

Основна перевага водяного підігріву полягає в тому, що він не вимагає великих витрат - труби приварюють до системи центрального опалювання або гарячої води. Інша гідність водяної огрівальної системи : на відміну від електричної вона сумісна з усіма видами підлогових покриттів.
Головний мінус - неможливість регулювання температури (якщо ви залежите від зовнішніх тепломереж). Може статися і так, що тиску в загальній системі не вистачить для того, щоб прокачати ваші труби. Крім того, існує реальна небезпека пошкодити при монтажі трубу і за декілька хвилин затопити нижніх сусідів. А якщо аварія станеться під час експлуатації метапідлоги (що трапляється в основному із-за зносу з'єднань труб із стояком), доведеться перекривати увесь стояк. Тому фахівці радять використати водяний обігрів теплої підлоги там, де є автономна система опалювання, - в заміських котеджах.

Систему електропідігріву можна встановлювати у будь-якому приміщенні і використати у будь-який час, незалежно від того, є опалювання в квартирі або ні. Температуру підлоги можна регулювати - для цього є терморегулятор. Можливість програмування позбавляє систему від даремної роботи, а хазяїв - від зайвої витрати електроенергії. Крім того, облаштування захисного відключення забезпечує безпеку у разі яких-небудь збоїв в мережі. Серед мінусів такої установки фахівці виділяють те, що вона, на відміну від водяного підігрівання, швидко нагріває підлогу і це веде до деформації підлогового покриття. Ну і, зрозуміло, астрономічні рахунки за електроенергію. 

Тепла підлога з водяним підігрівом

Перевагою такої системи підігрівання є істотно нижчі експлуатаційні витрати, оскільки, при рівні цін, що склався на сьогодні, вартість одиниці тепла, отриманого від гарячої води набагато нижче, ніж отриманого від електроенергії.

На жаль, водяне підігрівання велике число негативних сторін :

 • - скористатися теплою полою в міжсезонні не можливо, оскільки обігрів працюватиме тільки в опалювальний період. Іншими словами - є гаряча вода, значить, є і тепле, немає гарячої води - мерзнемо;
 • - практично повна відсутність регулювання температури підлоги;
 • - необхідність використання спеціального насоса, який повинен забезпечувати примусову циркуляцію води по трубах і вузол змішувача, що дозволяє отримати відносно низьку температуру підлоги, - не обігрівати ж підлогу з температурою теплоносія в 60-90 градусів;
 • - великі складнощі в установці водяної "теплої підлоги" у багатоквартирних будинках. Пов'язано це з тим, що ваш обігрів підлоги приведе до зниження тиску і температури води, що знаходиться в стояку, - сусіди мерзнутимуть. Добитися дозволу на таку установку практично не можливо;
 • - складний монтаж такої системи і існуюча небезпека затоплення сусідів знизу, у разі порушення герметичності трубопроводу теплої підлоги. А вже подальший ремонт ... Як правило, місце витоку знайти не вдається, не зірвавши усю підлогу.

Тепла підлога з електричним підігрівом

Електрична тепла підлога, порівняно з водяним, має ціле рядом переваг :

 • - простота і висока точність регулювання температури підлоги. Можливість добового і тижневого програмування температурного режиму;
 • - рівномірне прогрівання - при правильному монтажі - пола по усій площі;
 • - у разі виниклої необхідності ремонту системи електро підігрівання розкривати усю підлогу не потрібно. Сьогодні існує спеціальна апаратура, що дозволяє визначити місце ушкодження кабелю. Розкривати підлогу доведеться лише в цій точці.
 • - повна автономність від основної системи теплопостачання.

Головним недоліком при використанні підлоги з електропідігріванням є порівняно високе споживання електричної енергії. Крім того, деякі фахівці стверджують про існування порівняно не великого електромагнітного випромінювання, яке впливає здоров'я людини. Хоча, по інших твердженнях, рівень такого випромінювання нижче в 60 разів в порівнянні з гранично допустимими нормами.

І ще, прийнявши рішення про використання електрообігріву, гарненько вивчите стан своєї електромережі - чи витримає вона додаткове навантаження?

Спробуємо підвести деякі підсумки - коли і якій використати обігрів підлоги :

 • - електричне підігрівання доцільно застосовувати в міських квартирах для кухні, ванної, дитячої кімнат;
 • - електричне підігрівання також доцільне в котеджах з системою автономного опалювання для обігріву невеликих ділянок підлоги;
 • - водяне підігрівання ефективне в заміських будинках з хорошою теплоізоляцією стін для підігрівання великих площ в якості основного джерела тепла.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також