Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Квартира під розтермінування - нюанси

Купівля квартири в розстрочку: переваги і недоліки

Розтемінування або розстрочка - це виплата вартості квартири частинами. Наприклад, спочатку ви оплачуєте 30 % вартості квартири (за домовленістю з продавцем), а іншу суму віддаєте відповідно до графіку погашення заборгованості.

Як правило, цей момент прописується або в договорі, або в додатку до нього. У більшості випадків розстрочка від забудовника "розтягується" на строк до кінця будівництва, рідко -  до кінця поточного року.Переваги розстрочки :

  1. відсутня переплата (чи нараховується наймінімальніший відсоток);
  2. немає ніяких прихованих платежів і комісій;
  3. немає необхідності страхувати життя або здоров'я платника;
  4. для отримання розстрочки не треба збирати який-небудь пакет документів.

Недоліки розстрочки :

  1. не усі забудовники/власники квартир готові надати розстрочку;
  2. в силу її короткочасності, щомісячні платежі досить великі, тому варто спочатку реально оцінити своє фінансове "благополуччя", щоб згодом не виникло зайвих проблем.

Купівля квартири в розстрочку: в яких випадках вона дається і як не "наступити на граблі"? Отже, розстрочку ми можемо отримати в двох випадках:

  1. за договором купівлі-продажу квартири під виплату;
  2. за договором участі в дольовому будівництві.

Договір купівлі-продажу квартири під розтермінування

У разі надання розстрочки за договором купівлі-продажу, слід звернути увагу на два моменти.

Перший - в предметі договору мають бути чітко прописані характеристики квартири, що продається; другий - умови договору про розстрочку. Як правило, ці моменти оформляються або додатком до договору і можуть бути названі, наприклад, "графік погашення заборгованості", або ж просто прописуються в самому договорі.

Обговоріть усі умови, що цікавлять вас, щоб у разі виникнення форс-мажорних ситуацій ви змогли захистити свої права.

Договір участі в дольовому будівництві

У разі укладення такого договору, забудовник повинен надати покупцеві не лише свої засновницькі документи, але і усі відомості (документи) про будинок, що будується.

Але тут слід пам'ятати, що на певному етапі будівництва - після введення житла в експлуатацію, будівельна компанія вже не має права укладати такий договір. Тут потрібно договір купівлі-продажу. Вірніше, попередній договір купівлі-продажу.

Отже, попередній договір купівлі-продажу. Що ми про нього знаємо? Це вид угоди, який вказує на намір покупця придбати квартиру, проте ніяких правових наслідків його укладення не несе.

Але запам'ятаєте: за попереднім договором ні в якому разі не треба передавати грошей і здійснювати якихось інших дій. Усі розрахунки робляться тільки у рамках договору купівлі-продажу.

Спочатку стільці, потім гроші чи навпаки?

Тут ми також розглянемо дві ситуації: якщо укладений договір купівлі-продажу або договір участі в пайовому будівництві.

В деяких випадках продавці квартир прописують в договорі умову про те, що до повної виплати суми договору покупець не має права здавати житло в оренду, робити планування або продавати воно.

Оскільки в 2013 року ми реєструємо не договір купівлі-продажу, а право власності на житлову площу, то і у разі несплати суми розстрочки до реєстрації, вона відбувається з обтяженням.

Договір підписується між двома сторонами. Відповідно, право власності на житло виникає у покупця після того, як будинок буде введений в експлуатацію, підписаний акт прийому-передачі, сплачено держмито.

Уважно читайте договір: якщо в ньому прописано, що усі платежі мають бути внесені до моменту передання квартири, то забудовник має право вам цю квартиру не віддавати, поки ви не погасите усі "борги".

Окрім цього, незайвим буде вивчення будь-якого договору, по якому передбачена купівля квартири на виплат на предмет наявності в нім штрафних санкцій за прострочення. Якщо ви підписуєте папери не дивлячись, то будьте готові до "кабальних" штрафів і походу до суду з забудовником-продавцем.

Проте проблеми можуть виникнути не лише у покупця, але і у компанії-забудовника. У разі визнання останнього банкротом, покупець має право на відшкодування суми, сплаченої ним за договором участі в пайовому будівництві.

Відповідно, покупець також може стягнути усі передбачені в договорі штрафи і неустойки, якщо житло не здаватиметься вчасно. Тому кращим варіантом позначення термінів чергового платежу за договором буде прив'язка його не до конкретної дати, а до певного етапу будівництва.

Пояснимо, чому: у разі, якщо будівництво з якихось причин "заморожується", а у покупця настав термін оплати по розстрочці, то він зобов'язаний сплатити борг, інакше забудовник зможе подати на нього до суду і стягнути неустойку, попри те, що будівництво призупинене.

Будком ІФ

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також