Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Податки при купівлі квартири в новобудові

При підписанні договору купівлі-продажу, згідно з українським законодавством, і покупець, і продавець повинні платити податки. У цій статті ми розберемося, які ж податки необхідно сплатити учасникам угоди при купівлі-продажу житлової нерухомості в новобудові.

Податки,  які оплачує покупець квартири

Покупець оплачує тільки 1% від вартості квартири або будинку в Пенсійний фонд. Збір сплачують як резиденти, так і нерезиденти України. В українському законодавстві передбачено виключення - не підлягає оподаткуванню дарування та отримання нерухомості за договором довічного утримання.

Податки, які сплачує продавець квартири

Згідно ст. 172, п.1 Податкового кодексу України, продавець оплачує 1% державного мита, якщо нерухомість була у власності більше 3 років. Якщо квартира перебувала у власності менше 3-х років або відбувався продаж нерухомості частіше ніж один раз за звітний податковий рік, власник при продажу повинен сплатити 1% державного мита, 5% податку і 1,5% - військовий збір. Податком не обкладаються об'єкти нерухомості, які були отримані в спадщину за законом або за заповітом. Якщо продавець нерезидент продає нерухомість, яка була у власності менше 3-х років, або відбувається продаж нерухомості частіше ніж один раз за звітний податковий рік, то необхідно сплатити 1% державного мита, 15% податку на доходи фізичних осіб (якщо сума доходу перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, застосовується ставка 20% податку) і 1,5% військовий збір.

Від яких податків звільняються пільговики

Згідно статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», від сплати держмита звільняються наступні категорії громадян:

- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів, які загинули або пропали безвісти,

- інваліди 1 та 2 групи,

- громадяни, віднесені до І та ІІ категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,

- громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС третьої категорії, які за станом на 1 січня 1993 року жили або працювали в зоні обов'язкового відселення не менш двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менш як три роки,

- громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС четвертої категорії, постійно проживають або працюють в зоні підвищеного радіоекологічного контролю.

Читайте також:

Як оформити документи на квартиру

Квартири в новобудові

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також