Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Що потрібно знати при купівлі земельної ділянки

Купити земельну ділянку в наш час не так вже й легко. Адже купуючи землю, можна наштовхнутися на масу підводних каменів, про які ви й не підозрювали.

Купівля земельної ділянки таїть в собі більше прихованих нюансів, ніж покупка квартири. Юридичні помилки можуть призвести до визнання угоди недійсною, що буде дуже неприємно для сумлінного покупця.

Тому слід ретельніше підходити до оцінки документів на земельну ділянку та перевірці їх достовірності. Крім того, не завадить перевірити дієздатність продавця, наявність прав третіх осіб на ділянку. Словом, без ґрунтовних знань провести операцію з землею не так-то просто.

Як вибрати земельну ділянку

Вибираючи ділянку, зверніть увагу на комунікації, особливо якщо збираєтеся будувати будинок. Бажано, щоб на ділянці був газ, електрика, водопровід і каналізація. Правда, за містом водопроводу і каналізації рідкість, тому в цьому випадку доведеться використовувати свердловину і вигрібну яму.

Дізнайтеся, на якій глибині знаходиться питна вода, чи можна зробити колодязь. Потрібно звернутися до сусідів, як йде справа з грунтовими водами. Від наявності комунікацій в значній мірі залежить вартість землі. Але врахуйте, що для того, щоб, наприклад, провести газ, знадобляться чималі кошти.
Ще одне важливе питання - форма, рельєф і площа ділянки. Найбільш зручні для експлуатації ділянки, наближені за формою до квадрату. Якщо ви збираєтеся будувати будинок, віддавайте перевагу ділянкам з рівним рельєфом. Гірський рельєф - це красиво, але в цьому випадку для будівництва вам буде потрібно консультації фахівця і додаткові вкладення в зміцнення грунту. Велику роль відіграє розмір ділянки, вам повинно вистачити місця на всі ваші майбутні будови - будинок, гараж, сарай, альтанку, лазню і т.д.
Уникайте ділянок, що перебувають поблизу заводів з хімікатами, ділянок, біля яких проходять високовольтні лінії передач. Зверніть увагу на дороги, по яким доведеться їздити, особливо якщо ділянка заміська.
Ділянка може бути схильна до затоплення в період весняного паводку. Вона може мати сильний ухил і  велику кількість ярів, що значно утруднить будівництво будинку. Також на ділянку можуть бути організовані водні стоки від сусідів. Тому перед покупкою все це необхідно перевірити.

Необхідні документи при купівлі земельної ділянки

  • державний акт права власності на землю,
  • експертну оцінку ділянки (видається незалежним експертом, який має ліцензію Державного агентства із земельних ресурсів),
  • довідку з кадастрового бюро про відсутність обтяжень на земельну ділянку,
  • паспорта та ІПН власників і їх подружжя,
  • свідоцтво про шлюб (або свідоцтво про розірвання шлюбу),
  • письмова згода чоловіка або дружини продавця на продаж ділянки,
  • документи про відсутність заборгованостей по ділянці.
Після покупки ділянки, вам доведеться зайнятися оформленням документів на землю - отримати новий Державний акт на право власності на своє ім'я в місцевому органі по земельних ресурсах.
Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Житловий квартал "Краківський" збудований компанією Вамбуд на території села Вовчинець у межах міс..

від 13.300 грн./м2

Читайте також