Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Що робити, якщо вашу квартиру затопили сусіди?

Від затоплення квартири ніхто не застрахований. Це одна з найпоширеніших негативних  пригод, яка може статись з вашою домівкою.  Дуже прикро, коли це шикарна новобудова із щойно зробленим ремонтом. Як то кажуть: все коту під хвіст. 

Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то ваш добробут і стан вашої квартири залежить не тільки від вас самих, але і від ваших сусідів, а також від загальнобудинкових комунікацій, які за юридичними документами  - загальні, а фактично - нема крайніх. 

Насамперед необхідно усунути причину і основні наслідки затоплення, і вже потім намагатися налагодити контакт і намагатися домовитися з винуватцями неприємної події. 

Що ж робити при затопленні квартири

В першу чергу, рекомендується відключити електрику, щоб уникнути короткого замикання. Якщо одна або кілька кімнат виявилися затопленими водою, насамперед постарайтеся не допустити збільшення площі затоплення - зверніться до сусідів з проханням перекрити джерело витоку води. Також не зайвим буде повідомити сусідів знизу про те, що вода може досягти і їх квартири. Запросіть представника ТСЖ і обслуговуючої організації для складання акту про затоплення.
 Тепер головне: не поспішайте усувати наслідки потопу. Спершу потрібно зафіксувати пошкодження, завдані аварією, за допомогою фотоапарата або відеокамери.

Після вашого звернення, співробітник однієї з зазначених організацій повинен прийти до вас додому і скласти акт, в якому повинні бути зафіксовані час, місце, а також ступінь пошкодження. Це може бути акт обстеження аварії або акт про затоплення приміщення.

Акт про затоплення квартири в новобудові

 • Детальний опис події.
 • Причини затоплення.
 • Дата і місце складання акту (повна адреса вашої квартири).
 • Можливі приховані пошкодження (коли вода, яка просочилася через щілини проявиться кілька днів по тому в певних місцях).
 • Прізвища і посади осіб, що складають акт про затоплення квартири.
 • Опис речей, які були зіпсовані в результаті затоплення.

Також, після того, як акт про затоплення квартири буде складено, слід провести оцінку збитку, що виник в результаті того, що сусіди затопили вашу квартиру. Оцінку збитку після затоплення виробляють спеціальні фірми. Само собою, це не безкоштовна процедура. Але зате у вас на руках буде ще один підтверджуючий документ - звіт про розмір збитку.

Якщо сусіди не бажають відшкодовувати збиток в досудовому порядку, у вас залишається тільки один шлях - вимагати відшкодування по суду. Це справа нешвидка, але ви можете бути впевнені, що рішення буде справедливим.

Документи потрібні в суді

 • Позовна заява по затопленню.
 • Акт про затоплення квартири.
 • Копію свідоцтва про право власності на квартиру або копію договору соціальної позики.
 • Звіт про розмір збитку, виданий незалежною фірмою.
 • Кошторис  ремонту.

Зауважте, що навіть при прийнятті судом рішення на вашу користь, відповідачі можуть не відразу виплатити всю суму з різних причин. При цьому судові витрати можуть лише збільшити вартість вирішення питання. Тверезо оцінюйте свої шанси отримати матеріальну компенсацію, перш ніж звертатися до суду.

Ефективним вирішенням подібних проблем є страхування квартири. В цьому випадку можна точно розраховувати на відшкодування збитку. Маючи страховку на руках, ви не будете беззахисними. Якщо сусіди затопили квартиру - що робити, ви будете точно знати. Адже треба просто зателефонувати в страхову компанію, яка і займеться всіма питаннями.


Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також