Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Як правильно вибрати енергозберігаючу лампу

Зараз, коли значно піднялись ціни на комунальні послуги, дуже багато людей задумується, як хоч трохи зекономити. Дуже популярним виходом є енергозберігаючі лампи. Вони хоч значно дорожчі звичайних, але результат буде видно зразу.
Енергозберігаючі лампи бувають двох видів - люмінесцентні і світлодіодні. При виборі потужних енергозберігаючих ламп, необхідно звертати увагу на світлову температуру і колірний спектр. Буває таке, що енергозберігаючі лампочки здаються неприйнятними для очей. Це відбувається лише тому, що вони неправильно підібрані до приміщення. Енергозберігаючі лампочки є розумним вибором для світильників, які працюють, принаймні, три години на день. У цьому випадку за рахунок зниження витрат за оплату електроенергії енергозберігаюча лампа окупиться приблизно за 3 роки. Традиційно ми розділяли лампи, думаючи про них з точки зору споживаної потужності: 40, 60, 75 і 100 ват. Але часи змінюються, і на зміну звичайним лампам приходять більш ефективні, такі як компактні люмінесцентні лампочки. В результаті споживана потужність в якості запобіжного, визначальною кількість виробленого світла, йде на другий план, а на її місце прихід люмен - одиниця виміру світлового потоку. Наприклад, 18 ватна компактна люмінесцентна або 12 ватна світлодіодна лампочка може виробити стільки ж люмен, скільки і лампа розжарювання на 100 ват.

Кольорова температура

- Холодне біле світло (6000 К) - яскраво-біле, блакитне освітлення. Підходить для офісних приміщень, кабінетів. На кухні і в дитячій кімнаті такий світ не доречний, очі будуть швидко втомлюватися,

- Природно-біле світло (4200 К) - тон, близький по спектру до природного освітлення. Підходить для вітальні та дитячої кімнати. Відмінно буде поєднуватися з білими світильниками,

- Тепле біле світло (2700 К) - жовтуватий, найтепліший з спектра колір. Найбільш близький по спектру до лампочки розжарювання. Підходить для кухні та спальні. А ось в робочій зоні буде викликати роздратування і дискомфорт,

- Вважається що колірний спектр до 3500 К підходить для відпочинку, понад 3500 К для роботи.

Поради при покупці енергозберігаючих ламп

При покупці зверніть увагу і на фірму-виробника. Фахівці радять віддавати перевагу європейським або українським виробникам, оскільки якість і термін служби таких ламп вище, ніж вироблених в Китаї.
До речі, термін служби теж обов'язково вказується на упаковці, пам'ятайте, що він може становити 6-12 тисяч годин. Причому виробники встановлюють гарантійний термін в межах 0,5 - 2 роки, що лампа не перегорить.
Крім усього іншого енергозберігаюча лампа виділяє мінімум тепла на відміну від ламп розжарювання, де цей показник досягав часом 95%, тому ви можете її сміливо використовувати навіть в світильниках, виготовлених з матеріалів, які легко плавляться. А ось те, що енергозберігаюча лампа зазвичай більше за розміром, ніж звичайна лампочка враховувати необхідно. Але при цьому її форма - U-подібна або спіралеподібна - на якості лампи не відіб'ється.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також