Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Як дешево купити квартиру?

Як купити квартиру в Івано-Франківську дешевше? Нерідко трапляється, що вподобана квартира коштує набагато дорожче, ніж Ви готові за неї віддати. Не варто зневірятися - треба спробувати поторговувати з хазяїном. Така людська натура - покупці упевнені в тому, що ціна завищена, а продавець сумнівається - чи не продешевив він. У цій статті ми розповімо Вам, як торгуватися при купівлі квартири.

Чи варто торгуватися при купівлі квартири?

У більшості оголошень є позначка "торг". Це деякий сигнал про те, що хазяї самі розуміють, що запрошувана ціна велика. У такому разі, торгуватися просто необхідно. Не варто пропускати повз оголошення без цих "заповітних" слів. Торг доречний завжди.

Проте існують виключення, коли хазяїн в надії продати квартиру дорого неохоче йде на пониження, або через свої особисті переконання не торгується взагалі. Наприклад, добре поторговувати у Вас навряд чи вийде, якщо квартира продається набагато дешевше, ніж аналогічні варіанти, пропоновані на ринку нерухомості. Як мовиться: "куди вже дешевше"?

Багато що також залежить від стану справ на ринку покупця і продавця. Якщо квартира настільки хороша, що окрім вас у продавця є і інші кандидати на її купівлю, то влаштовувати торги з хазяїном - згубна справа. У цій ситуації збити ціну на квартиру практично нереально. Тут власник сам вибирає між декількома такими, що бажають придбати квартиру, і як правило - хто дасть більше - того і "приз".

А ось на ринку покупця, коли пропозицій квартир "вибирай - не хочу", - створені усі умови для торгу. За оцінками фахівців, в цій ситуації можна добитися зниження вартості нерухомості до 12%, а то і більше. Справжнє свято для покупця! А торг при купівлі квартири від забудовника тут не просто доречний, а украй потрібний.

Хоча, навіть за ситуації, коли "покупець на вагу золота", існують високоліквідні привабливі в усіх сенсах об'єкти, значно збити ціну на які Вам навряд чи вдасться. Як правило, це - розкішні елітні квартири, будинки, і дорогі комерційні об'єкти, розташовані в престижних районах міста. На відміну від масового ринку, вони живуть за своїми законами, коштують величезних грошей, але попит на них є і буде завжди.

Але не варто зневірятися, навіть в такій ситуації існує невелика вірогідність чисто символічного зниження ціни. Отже у будь-якому випадку варто спробувати поторговувати. І взагалі, візьміть собі за правило: торгуйтеся скрізь, де це можливо. Багато покупців частенько упускають можливість стати володарем вподобаної квартири із-за недостатнього досвіду у веденні переговорів або боязні торгів. А багато хто стає., але переплачують за квартиру 10-20 тисяч доларів. У торгах нічого жахливого і ганебного немає. Торги - річ потрібна і корисна! Отже ТОРГУЙТЕСЯ на здоров'ї! І у Вас буде шанс купити квартиру в Івано-Франківську недорого

Як правильно торгуватися за квартиру

Торгуватися можна і треба завжди і скрізь. Головне в цій нелегкій праці - майстерність і переконливість. Щоб збити ціну на квартиру, необхідно дотримувати ряд правив, які допоможуть добитися вам бажаного результату.

Правило №1: Не торгуємося по телефону.

Процес торгу викликає у хазяїна квартири не найприємніші емоції. Тому не дивно, що у нього виникатиме бажання перервати розмову і послати Вас куди чимдалі. Внаслідок того, що повісити трубку набагато простіше, ніж виштовхати людину з квартири, радимо не вести розмови про торг по телефону. Засоби зв'язку типу телефон, ICQ, Email і Skype краще використовувати для уточнення деталей, призначення зустрічей, але ніяк не для обговорення ціни. Усі розмови про зниження вартості квартири краще вести "тет-а-тет". Так у Вас більше шансів, що розмова не урветься, і Ви до чогось добалакаєтеся. Отже, вивід: ідеальний варіант для ведення переговорів і торгів - особиста зустріч.

Правило №2: Не торгуємося при першому огляді.

Якщо ви відразу ж почнете торгуватися, то це буде сигналом для хазяїна, що квартира вам дуже сподобалася. В цьому випадку збити ціну на квартиру буде складно. Набагато краще - через день-два після огляду здзвонитися з хазяїном і призначити зустріч для обговорення деталей.

Правило №3: Стримуємо емоції. Захоплюємося мовчки.

Під час торгу необхідно стримувати свої емоції, і ні в якому разі не показувати хазяїну, що квартира вам  ду-у-уже сподобалася. Будьте ввічливі, але в міру. Не варто занадто розхвалювати хазяїна і його квартиру, або натякати на те, що Ви усе життя мріяли саме про такий варіант. Інакше допоможете власникові переконатися, що його нерухомість - найкраща, і квартира може стати для Вас "золотий".

Правило №4: Ніякої критики.

Багато хто вважає, що критика - відмінний метод, що допомагає збити ціну на квартиру. Але це не так. Хазяїна квартири можуть образити різкі висловлювання у бік його нерухомості, і тоді він з принципу не захоче продати вам квартиру. Критика допускається в малих кількостях і в м'якій формі.

Можна сказати, що "квартира вимагає ремонту", або "дещо застаріле планування", або "хотілося б стелі вище" і так далі. Ні в якому разі не вживайте фрази "жахливий стан", "квартира убита", або, що ще гірше: "Вона не коштує таких грошей". Коштує вам трохи перегнути палицю, як квартира буквально піде у вас з-під носа. Зайве критиканство приведе до того, що хазяїн, можливо, і продасть квартиру дешевше, але тільки не Вам. Отже будьте стримані і продумуйте кожне слово, адже торг - справа тонка. Пам'ятаєте мудре прислів'я: хто м'яко ступає - той далеко йде.

Правило №5: Внутрішня упевненість і знання ринку.

На думку фахівців, внутрішня упевненість покупця - запорука успішних торгів. Якщо Ви визначили для себе правильну ціну нерухомості і упевнені в тому, що хочете придбати квартиру саме за цю суму - не дорожче - ідиті до кінця. Чималу роль в цьому питанні грає те, наскільки добре ви знаєте ринок нерухомості. Наприклад, в ЛММ-Сервіс квартиру можна купити недорого.

Правило №6: Знання - сила.

Буде чудово, якщо ви зможете довідатися про квартиру і хазяїна якомога більше інформації. Не думайте, що дрібниці не мають значення - в цьому питанні навіть самі незначні факти можуть стати вирішальними, якщо їх правильно піднести в потрібний час.

З'ясуєте, у зв'язку з чим, квартиру вирішили продати. Якщо хазяїн від'їжджає назавжди за кордон, або вніс завдаток за іншу квартиру, то у вас з'являється більше шансів сторгуватися, оскільки хазяїн "затиснутий" в часові рамки і йому треба продати квартиру терміново.

Також слід дізнатися, скільки часу квартира знаходиться в рекламі. Якщо ви один з перших покупців і хазяїн не квапиться з продажем, то швидше за все він неохоче піде на зниження ціни в надії знайти щедрішого покупця. Але якщо квартира знаходиться на ринку тривалий час, "зависла" в рекламі і базах агентств нерухомості, то можливість збити ціну на квартиру зростає. Продавець напевно вже втомився від сотень 

безрезультатних переглядів, так що більш охоче піде Вам на поступки.

І, як Ви розумієте, з тієї ж причини, не коштує надмірно багато базікати про себе. Ні в якому разі не говорите, що вам треба терміново купити квартиру, або що потрібна квартира саме в цьому будинку або районі. Краще всього говорити про те, що ви знаходитеся в пошуку і придивляєтеся до різних варіантів. Інакше перевага в торзі буде не на вашому боці.

Оглядаючи квартиру, відмічайте для себе її мінуси і недоліки. Їх озвучування допоможе Вам в процесі торгу. Також не забудьте згадати про те, що на цій вулиці продається ще парочка квартир, які коштують дешевше і мають декілька кращі параметри (метраж, стан, вдаліше розташування, планування або вид з вікна і тому подібне) ніж квартира, що ви дивитеся. Головне тут - не перегнути палицю.

Правила №7: Майстерність.

Уточните вартість квартири, перш ніж починати торги. Можливо, що хазяїн вже понизив її.

Для того, щоб власник квартири сприйняв Вас як людини, дійсно готової придбати квартиру, а не як чергового цікавого "туриста", необхідно коректно запропонувати свою зустрічну ціну і аргументувати її, а не просто запитувати "Скільки скинете"?.

Не варто вживати такі слова, як "дорого". Скажіть продавцеві про те, що у Вас вже є необхідні засоби, ну ще Ви можете зайняти кілька тисяч, плюс витрати на оформлення - тобто стільки-то тисяч у.о. - це та вартість, за яку Ви готові купити квартиру.

Називаючи свою зустрічну ціну, прагніть дивитися продавцеві в очі і заявляйте вартість меншу тій, по якій ви реально готові купити квартиру. Якщо ви першим упевнено називаєте свою низьку ціну, то продавцеві психологічно незручно буде озвучувати свою верхню межу ціни і він трохи її опустить. Таким чином, у Вас буде велика вірогідність купити квартиру дешевше.

Якщо хазяїн не погодився відразу на Вашу пропозицію або не дасть вам точної відповіді - не розстроюйтеся. Залиште йому свої координати - можливо, через декілька днів він зв'яжеться з Вами для обговорення деталей.

Правило №8: Ваші вірні помічники - гумор і НЛП (нейролінгвістичне програмування).

Робіть акцент на тому, що ви з хазяїном - партнери. Спробуйте створити настрій співпраці з допомогою займенник "ми". Приміром, "Про яку ціну ми могли б домовитися"? чи "На якій сумі ми могли б зійтися"?.

Не можна ставити хазяїна перед вибором - або "так", або "ні". Не ставте питань в лоб, таких як "Ви зробите мені знижку"?, "Ви мені поступитеся або ні"?. У разі, якщо хазяїн категорично відмовить - і Вам, і йому важко буде "переграти" ситуацію і вести подальшу розмову про торг. Краще запитати в м'якшій формі: "Наскільки ви готові сьогодні зробити мені знижку"?.

Також дуже добре на контакт і взаємну співпрацю настроює гумор, наприклад: "Які знижки нас сьогодні чекають"?.

У ідеалі непогано було б підлаштуватися під співрозмовника, і говорити на "його мові": з тією ж гучністю, інтонацією, темпом і з схожою жестикуляцією. Тут мало просто змавпувати, тут важливо майстерно і непомітно повторювати рухи і манеру мови продавця, тоді на підсвідомому рівні у власника виникне почуття, що Ви своя людина, і йому приємніше буде зробити для Вас знижку.

Правило №9: Ролеві ігри.

Дуже вигідна ситуація, коли продавець і покупець - люди різних підлог. Ця ситуація хороша для покупців-жінок. Чоловік, через свою вихованість і природжений інстинкт залицяння, не зможе відмовити в знижці "слабкій і беззахисній" дівчині. Тому якщо акуратно (!!!) пококетувати або уміло натиснути на жалість "Допоможіть мені! Що Ви, у мене таких грошей немає"., те заповітну знижку отримати цілком реально.

Що стосується сімейних пар, то можна розіграти невелику сценку, в якій чоловік категорично проти купівлі квартири, а дружина щосили вступається за цю житлоплощу і її хазяїна. В цьому випадку спрацьовує людський чинник, і хазяїн готовий зробити знижку "цій милій жінці", аби вона залишилася задоволена і чоловік-деспот її не кривдив.

Правило №10: Громадська думка.

Протягом теми ролевих ігор, варто відмітити силу громадської думки. Як стверджують психологи, якщо людина навіть в чомусь упевнена, але троє підряд говорять йому, що це не так, упевненість напевно повагається.

Якщо Вам сподобалася квартира, і Ви хочете її купити, але дешевше, Вам можуть допомогти в цьому Ваші друзі, родичі, знайомі і так далі, зігравши роль покупців. Звичайно ж, потрібний занадто великий ентузіазм, щоб посилати після себе декількох підставних осіб, які, приходячи дивитися квартиру, ненавмисно кидатимуть хазяїну, що квартира не коштує запрошуваних грошей, є варіанти трохи краще і дешевше. Але коли продавець почує від декількох людей, що його квартира коштує, приміром, не 130, а 110 тисяч, то ваш дзвінок з пропозицією ціни 115 тис. принаймні, вже не виглядатиме нахабством.

Правило №11: Інтонація.

Стежите за інтонацією, з якою ви торгуєтеся. Адже продавця кривдить швидше не названа Вами низька цифра, а тон, яким Ви озвучуєте вартість квартири, : вимога, нахабство, домінування, перевага і тому подібне. Пам'ятаєте приказку "для хорошої людини нічого не не жаль". Так от: станьте цією хорошою людиною. Виробіть в собі інтонацію, яка настроїть продавця на співпрацю з Вами, а не на боротьбу. Якщо ви зможете розташувати до себе власника, то можете бути упевнені, що ціна на квартиру буде понижена.

Правило №12: Аргументи і обговорення.

Величезну роль в торзі грають аргументи пропонованої Вами ціни. Замість "Хочу дешевше"! постарайтеся обгрунтувати, чому продавець Вам повинен поступитися, і чому саме десять тисяч, а не п'ять або шість. Аргументуйте свою позицію.

Також можна зробити тактику виграшу для хазяїна - показати власникові, чому, приймаючи Ваші умови, він отримає певні вигоди. Починати торги можна з фраз "Якщо Ви приймете мої умови, то ви залишитеся у виграші". або ж: "Я вільний покупець з готівкою, готів хоч завтра оформити угоду. А ви вже завтра можете отримати свої N тисяч доларів".

Чинників, що визначають вартість квартири, величезну множину. Природно, що якісь з них можуть не відповідати необхідним нормам. Тому для покупця дуже важливо вивчити усі дрібниці, виявити недоліки квартири і грати на них під час торгу.

Квартира далеко від метро. Якщо будинок знаходиться далеко від метро, то це відмінний чинник, що допомагає збити ціну. Поясните хазяїну, що вам доведеться витрачати як мінімум 30 хвилин на те, щоб дістатися до метро. У день ви втратите цілу годину (туди і назад). А за рік набіжить 365 годин. А час, як відомо - це гроші. Таким чином, ви за рік втрачаєте свою півторамісячну зарплату. Така "цікава арифметика", по досвіду багатьох фахівців, - дуже ефективний спосіб переконати продавця піти на зниження вартості квартири, що продається.

Перший і останній поверхи. В цьому випадку недоліків сила-силенна - головне правильно їх озвучити. Якщо квартира розташована на першому поверсі, то треба робити акцент на тому, що із-за підвалу в квартирі завжди буде сиро, з вулиці може доноситися неприємний запах від сміттєвих баків, та і сонечко на перші поверхи заглядає рідко. А шум від автомобілів, вуличних перехожих і ляскаючих дверей парадного дошкулятимуть більше ніж в більш "високопоставлених" квартирах.

Що стосується останнього поверху, то тут є свої незручності. Дах може продірявитися - тоді не уникнути потопу під час дощу або снігопаду. Плюс до усього вітер вгорі сильніше, тому часто виникають протяги. Взимку холодно, оскільки не завжди вистачає тиску в трубах, щоб обігріти квартиру, а влітку жарко із-за даху, що нагрівається.

Холодні стіни

Краще всього придбавати квартиру в зимову пору року. Так найлегше визначити - холодні стіни або ні. Просто проведіть рукою по усіх стінах і повідомите хазяїна про результат. Утеплення кожної стіни пінопластом або пінополістиролом коштує близько 2 тисяч у.о., так що на двох холодних стінках, Ви сміливо можете просити у власника знижку у розмірі 4-5 тисяч американських доларів.

Не захищена від злодіїв. Відсутність в під'їзді домофона - ще один привід понизити вартість квартири. Адже це - великий ризик, що парадне перетвориться на місце притулку хуліганів, наркоманів, бомжів і інших сторонніх осіб. Плюс до усього відсутність броньованих дверей і грат на вікнах (якщо квартира знаходиться на першому поверсі) - то це і зовсім як запрошення для непроханих гостей перевірити житло на наявність цінних предметів, а для Вас привід для додаткової "знижки". Так, підсумувавши усі недоліки, абсолютно обгрунтовано набіжить знижка від 600 до 1000 доларів.

Плачевний стан

Безпрограшний варіант тиску на продавця - акцентувати увагу на тому, що стан квартири залишає бажати кращого. Іржаві труби, стара проводка, гнилі батареї і повна відсутність ремонту - серйозні аргументи до зниження вартості.

Якщо квартира вимагає капітального ремонту, то не варто про це мовчати. Навпаки, надайте хазяїну короткий список необхідних робіт і цін. В цьому випадку він буде вимушений буде погодитися на торг. Правда, тут на повну оплату ремонтно-відновних робіт коштом власника не розраховуйте, в даному випадку якщо і вийде виторгувати, то не більше половини складеного кошторису.

Якщо ж ви зустріли засмічену і брудну, але не "убиту" квартиру, то радійте: привести її в "божеський стан" обійдеться Вам не сильно недорого, а ось збити ціну, напираючи на плачевний стан квартири, можна непогано.

Сусіди
Якщо в найближчих квартирах живуть наркомани, алкоголіки і неблагополучні сім'ї, то це вагома причина для прохання понизити ціну.

І так далі. У реальності приводів для зниження вартості квартири існує значно більше, чим ми зараз назвали: невдалий вид з вікна, поруч кладовище, промзона або шумна розв'язка, відсутність поблизу парків і місць для відпочинку, брудний двір і так далі, і так далі. Будьте спостережливі, шукайте моменти, які Вам допоможуть в торзі і торгуйтеся!

Така ж - дешевше, або "вибирай - не хочу"

Говорити хазяїну про те, що вам дуже подобається квартира, не коштує. А ось зробити акцент на те, що ви дивилися аналогічні варіанти, і їх вартість істотно нижча, - обов'язково. Натякніть, що вам сподобалося, приміром, розташування цієї квартири, але ось ціна трохи завелика. Для більшої переконливості покажіть продавцеві підготовлений роздрук з 4-5 квартир, аналогічних по площі, стану і місцерозташуванню, - нехай переконається, що його квартира не єдина, Вам є з чого вибирати. Можливо тоді власник стане позговірливіший.

Давно "висить" на ринку

Щоб бути "підкованим" в цьому питанні, доведеться підняти архіви і дізнатися, скільки часу ця квартира знаходиться у продажу. Чим долше квартира "висить", тим більше з'являється шансів на те, щоб збити ціну. Дуже добре, якщо оголошення містить позначку "терміновий продаж". Значить, хазяїн швидше за все обмежений в часі, і може зробити знижку, аби продати квартиру швидше.

Її величність "готівка"

Якщо Ви не пов'язані кредитами і альтернативними угодами, якщо у Вас на руках так би мовити "живі гроші", то у Вас явна перевага перед іншими покупцями. За такого клієнта недурний продавець вхопиться обома руками, розуміючи, що другого такого шансу може і не передбачатися. У наш час мала кількість людей має достатню суму готівки для купівлі квартири. Отже Ви сміливо можете торгуватися. Найважливіше тут - не переборщити зі знижкою. Самі розумієте: яким би "золотим" покупцем Ви не були, пропонувати зустрічну нереально маленьку ціну за квартиру, не має сенсу.

Отже, якщо усі вищеописані "козирі" успішно зіграють, то Ви запросто зможете купити квартиру дешевше заявленої продавцем вартості відсотків на 5-12, а це не малі гроші. Ваше знання ринку, спостережливість, ну і звичайно, майстерність торгу допоможе вам заощадити декілька сотень, а то і тисяч доларів.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також