Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Все про бойлер. Як вибирати нагрівач води для дому?

Тим, хто не хоче миритися з відсутністю гарячої води, фахівці радять встановити водонагрівач - бойлер.

Широкий асортимент моделей в магазинах може поставити в глухий кут покупця. Як же вибрати водонагрівач для квартири, щоб теплої води вистачало на всі побутові потреби?

Проточний чи накопичувальний бойлер

Перш за все необхідно визначитися, буде водонагрівач проточним або з накопичувальним баком. Особливість проточного водонагрівача в тому, що він нагріває воду в проміжок часу, за який вона проходить по трубці теплообмінника. Особливою популярністю проточні водонагрівачі не користуються, оскільки вимагають наявності електропроводки високої потужності (5-20кВт), що робить цей варіант недоступним для жителів Івано-Франківська. Тому в більшості випадків найкращим виходом буде установка електричного накопичувального водонагрівача - бойлера, який, на відміну від проточних водонагрівачів, видає воду заданої, стабільно високої температури.

Сухий чи "мокрий" бойлер?

Бойлер представляє собою теплоізольований бак об'ємом від п'яти до 300 літрів з одним або двома трубчастими електронагрівачами (ТЕНами). ТЕН може бути «мокрим» (коли він занурений у воду) і «сухим» (коли у нагрівального елементу немає контакту з водою). Сухі Тени значно довговічніший своїх «мокрих» побратимів (оскільки на останніх утворюється накип, і їх треба частіше міняти), але мало не в два рази дорожче. При нагріванні води в баку до заданої температури термостат відключає ТЕН, а при охолодженні - включає нагрів. Потрібну температуру ви задаєте самі - за допомогою механічної поворотної ручки. До недоліків бойлера можна віднести те, що він підігріває воду навіть тоді, коли ви нею не користуєтеся. В результаті енергія витрачається марно.

Вертикальний чи горизонтальний бойлер?

Бойлери можуть бути вертикальні і горизонтальні. Є моделі, що допускають і вертикальний, і горизонтальний монтаж. Фахівці рекомендують зупинити вибір на вертикальному. В цьому випадку поділ гарячої та холодної води в баку відбувається природним шляхом - легша гаряча вода піднімається вгору, а холодна залишається внизу. І чим менше площа їх контакту, тим повільніше остигає нагріта вода і тим більший вихід гарячої води зможе забезпечити бойлер.

Циліндричний чи прямокутний бойлер?

Бойлери бувають різної форми: циліндричні, або «бочка»; тонкі, або «слім»; прямокутні. Оскільки у «Слім» площа перетину менше, ніж у циліндричних, то і ефективність їх вище - тобто вихід гарячої води більше. Крім того, вони займають менший простір в квартирі, але і коштують дорожче. Прямокутні, на відміну від бочкоподібних, тісніше туляться до стін і краще вписуються в кути, що дозволяє більш вдало розташувати прилад. Якщо купити бойлер маленького обсягу, він може поміститися навіть в настінний шафка. Коштують такі пристрої трохи дорожче «Слім» таких же параметрів.

Який об'єм бака бойлера переважно вибирають?

 Час нагріву води до максимальної робочої температури (зазвичай в районі 70-80 ° С) може варіюватися від пари десятків хвилин до декількох годин в залежності від обсягу і потужності бойлера. Найчастіше купують бойлери потужністю 1,5-2 кВт. З одного боку, таке навантаження витримає електромережу навіть старої хрущовки, з іншого - цієї потужності цілком достатньо, щоб в прийнятний час нагріти холодну воду. Наприклад, 80-літровий бойлер при потужності Тена 1,5 кВт гріє воду від крижаної до дуже гарячої за 3,5 години. А якщо в ньому встановлений нагрівальний елемент потужністю 2 кВт, то час нагрівання скорочується до двох годин з невеликим. 50-літровий бак такої ж нагрівач доведе до потрібної температури за 1 годину 10 хвилин. Щоб визначитися з об'ємом, потрібно хоча б приблизно порахувати витрати гарячої води з урахуванням кількості членів сім'ї та джерел споживання - крани, душ, ванна. Якщо в будинку два крани і душ, а кількість мешканців не більше трьох - можна обійтися невеликим бойлером об'ємом 30-50 літрів, зі швидкістю нагрівання до 90 градусів за одну-дві години. Але якщо кількість проживаючих більше і серед них є любителі гарячих ванн, обсяг і потужність потрібно підвищувати. Родині з дітьми, наприклад, краще вибрати обсяг бака - від 80 до 120 літрів. Хоча занадто розмахуватися з літражем не варто. По-перше, чим більше бак - тим дорожче прилад: 120-літровий бойлер може в два рази перевершити за ціною 80-літровий того ж класу і того ж виробника. По-друге, необхідно врахувати наявність достатнього місця для установки.

Яке покриття бойлера краще - сталеве чи фарфорове?

Бойлер - це ще й термос, який довгий час зберігає тепло. І чим більше товщина теплоізоляційного шару, тим довше він це тепло протримається без додаткових витрат енергії. Ще одна важлива характеристика бойлера, на яку варто звернути увагу при виборі - тип внутрішньої поверхні. Це може бути нержавіюча сталь, титанове напилювання, емаль або стеклофарфоровое покриття. У більшості моделей бак виготовлений зі сталі. Щоб він не проіржавів, зсередини його покривають антикорозійним матеріалом. Оптимальне для багатьох співвідношення ціни і якості забезпечують стеклофарфор і емаль. Єдиний їхній недолік - чутливість до різких перепадів температур, від цього покриття може тріснути. А кожна тріщинка в баку - це шлях поширення корозії. Термін служби емальованих баків (вони служать до трьох років) можна істотно продовжити, встановлюючи температуру нагрівання не вище 50-60 градусів. Правда, тоді доведеться брати бойлер з запасом, оскільки гарячої води буде витрачатися більше. Такі покриття, як нержавіюча сталь і титанове напилювання, роблять бойлер помітно дорожче, але разом з тим значно подовжується термін їх служби (до десяти років) і не має обмеження по температурі гарячої води.

Як і простий чайник, бойлер може страждати від накипу на нагрівальному елементі. Якщо в кранах - жорстка вода (що не рідкість для нашого міста), це може сильно скоротити термін служби приладу. Тут може допомогти тільки установка пом'якшуючих фільтрів. А щоб протистояти корозії - використовується антикорозійний захист у вигляді магнієвого анодного стержня. Саме він приймає весь удар на себе, поступово руйнуючись. Тому необхідно хоч раз на рік-півтора запрошувати майстра, який може оцінити стан анодного стержня і тена. Якщо буде потрібно, він його замінить.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також