Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Як правильно наносити декоративну штукатурку

Нанесення декоративної штукатурки - процес досить простий в одних випадках і дуже складний в інших. Яка послідовність дій? Вивчаємо усі аспекти монтажу різних типів покриттів. Треба не лише знати, як наносити декоративну штукатурку, але і вміти це робити.

Види декоративної штукатурки

  1. Структурна штукатурка («короїд», «шуба») - має своєрідну «зовнішність»,  оброблена матеріалом поверхня має неоднорідний, зернистий вид. Основою служать гранули з кварцу. Матеріал можна розділити на крупо- і дрібнозернистий. До речі кажучи, розмір структурного зерна варіюється від 0,6 до 3 міліметрів.
  2. Фактурна - менш відомий матеріал. У сирому вигляді він нагадує тісто - біла маса, яка колерується або покривається фарбою після нанесення. Головна перевага фактурної штукатурки - це її пластичність, за допомогою якої створюються різні ефекти - барельєф, панно і т.д.
  3. «Венеціанська» штукатурка - універсальний матеріал: з одного боку здатна імітувати цінні породи каменю, з іншого - використовується дизайнерами при створенні малюнків та іншого декору на стінах. Має певні складності в роботі: нанесення в декілька шарів, затирка і т.д.
  4. Мінеральна штукатурка - в основі якої лежить крихта, часто використовується при обробці приміщення. Серед іншого виділяється стійкістю, екологічністю і відносною дешевизною.

Особливості нанесення декоративної штукатурки

При виборі декоративного матеріалу варто звернути увагу на інструкцію і технічні характеристики. Техніка нанесення для кожного матеріалу своя, тому важливо пам'ятати деякі нюанси:

  • Штукатурка з крупним заповнювачем наноситися тільки вручну.
  • Рідкі матеріали розводити водою не варто.
  • Штукатурка на водній основі менш токсична, але при цьому сприйнятлива до дії навколишнього середовища.
  • Мармурову крихту важко наносити вручну, адже структура може загубитися в процесі нанесення.
  • Матеріал, який має високі показники прилипання, може не прижитися покриттям через втрату міцності.

Підготовка стін для декоративної штукатурки

Підготовка стін під декоративну штукатурку необхідна, яке б декоративне покриття ви не вибрали. Стіна має бути сухою і чистою - грибок на поверхні недопустимий. Треба видалити залишки фарби і старих шпалер, вивести жирові плями (якщо вони є), позбавитися від пилу. В більшості випадків тріщини і невеликі нерівності закладати не потрібно, оскільки зазвичай декоративне покриття має рельєфну структуру. Воно відмінно маскує дефекти поверхні. Дуже ретельна підготовка поверхні потрібна лише при нанесенні гладкого декоративного покриття, особливо венеціанської штукатурки. Стіну навіть армують крупно- або дрібнопористою сіткою, а потім шпатлюють. Поверхня має бути максимально рівною, інакше "венеціанка" буде просто відвалюватися шматками або піде тріщинами.

Грунтовка стін під декоративну штукатурку

Грунтовка - це додаткова підготовка поверхні під декоративну штукатурку. Обробка стіни грунтовкою обов'язкова для будь-якого декоративного покриття: при нанесенні структурної штукатурки, флокового покриття і так далі. Склад глибоко вбирається в поверхню і забезпечує хороше "зчеплення" штукатурки з основою. Найчастіше виробник або продавець декоративного покриття рекомендує купити певну грунтовку. Іноді навіть звучать заяви, що при використанні інших складів фірма не гарантує результат. Звичайно, усе це лише бізнес, і грунтовка підійде практично будь-хто - призначена для відповідного матеріалу (бетону, металу, дерева і ін.).

Нанесення декоративної штукатурки на стіну 

Технологія нанесення декоративної фактурної штукатурки найбільш проста, адже суміш продається в готовому виді. Відкрив відерце, узяв в руки шпатель або розпилювач - і вперед. Досить покласти на усю поверхню рівний шар. Іноді структурна штукатурка випускається у вигляді порошку - в цьому випадку її досить розбавити водою в певних пропорціях і перемішати. Максимально складно працювати з венеціанською штукатуркою. Для виконання цієї операції необхідно запросити кваліфікованого майстра. Проблема тут ось в чому: треба нанести не один, а декілька дуже тонких шарів штукатурної суміші, і не рівномірно на усю стіну, а плямами - так, щоб створювалася гра півтонів. Зрозуміло, що без допомоги фахівця це завдання вам не вирішити.

Фінішна обробка стіни декоративною штукатуркою

Захисний шар передбачений не в усіх видах декоративних покриттів. Як наносити фактурну штукатурку, було описано вище - її зазвичай наносять на стіну без додаткової обробки. А спеціальний віск включений в асортимент лише деяких зарубіжних виробників. Венеціанська ж штукатурка без воску або іншого фінішного шару просто немислима - ніжну обробку, що світиться, обов'язково треба захистити від зовнішніх дій. Обов'язковий верхній шар і у флокових покриттях. Без нього пластівці-чіпси просто обсипатимуться на підлогу. В цьому випадку зазвичай використовується акриловий лак, що надає покриттю міцність і водовідштовхувальні властивості. Захисний шар можна наносити валиком або кистю. Час повного висихання у усіх декоративних покриттів різне - від декількох годин до декількох днів. Уважно читайте інструкцію на упаковці і звертайте увагу на те, чи треба чекати висихання попереднього шару, перш ніж класти наступний.

Будком ІФ


Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також