Вхід на сайт

Необхідно увійти, щоб мати змогу додавати оголошення про продаж квартир


Якщо у Вас немає аккаунту, то Вам потрібно зареєструватися

Одноконтурні чи двоконтурні котли. Який вибрати?

Який газовий котел краще вибрати - 1- чи 2-контурний - таке питання часто виникає у власників квартир у новобудовах, коли забудовник чи фірма, яку ви найняли для монтажу опалення, пропонують вам перелік обладнання. Отже, порівняння одно і двохкотурних котлів.

Одноконтурний котел нагріває воду (теплоносій) тільки для системи ЦО. Двоконтурний - завдяки вбудованому додатковому теплообміннику, а іноді і бойлеру, нагріває воду також і для ГВС.
У одноконтурному котлі немає теплообмінника для нагріву води ГВС. Тому для приготування таким котлом води для ГВС до нього під'єднують накопичувальний резервуар зі вбудованим теплообмінником, тобто бойлер непрямого нагріву.
Для такого випадку компромісним рішенням може бути придбання одноконтурного котла, оснащеного усіма необхідними вузлами для нормального його функціонування, в комплекті з відповідним до нього бойлером непрямого нагріву.
Підлогові одноконтурні котли, як правило, необхідно додатково оснащувати: розширювальним баком, циркуляційним насосом, запобіжним клапаном, яким знадобиться додаткове місце для їх монтажу. Враховуючи розміри такого котла і не занадто естетичний вигляд комплекту повного оснащення - його краще всього встановлювати в окремому приміщенні. При використанні котла зі вбудованим оснащенням і навісного бойлера (не дуже великій місткості), використовується значно менше місця, тому їх (котел і бойлер) можна розмістити на кухні.
Роботи по монтажу одноконтурного котла і бойлера непрямого нагріву є більше трудомісткими і складними, чим роботи по монтажу двоконтурного котла.

Двоконтурні котли займають значно менше місця, ніж одноконтурні. Найчастіше - це прилад з розмірами невеликої шафки. Він навішується на стіні, а усі необхідні для його функціонування елементи вже змонтовані в його корпусі. Двоконтурні котли призначені для невеликих будинків, в яких точки розбору гарячої води знаходяться недалеко від котла. Важливо, щоб не виникали ситуації, при яких гарячу воду використовують одночасно дві людини. На практиці це означає, що двоконтурний котел підходить для будинку з однією ванною, що знаходиться поряд з кухнею, де його краще всього встановити. Інакше доведеться довго чекати, поки гаряча вода з котла опиниться в змішувачі. Якщо точки розбору знаходяться на значній відстані один від одного (наприклад, кухня не знаходиться поряд з ванною), то котел краще розмістити недалеко від місця, в якому кран з гарячою водою відкривається найчастіше (як правило, на кухні). В цьому випадку менше води витратилося даремно при очікуванні, коли з труб стече захолола вода і піде гаряча. Якщо відстань, яка долає вода протікаючи від котла до змішувача, перевищує 7 м, час очікування гарячої води стає занадто великим.
Для великого будинку з двома (чи більше) ваннами кімнатами, в якому проживає більше ніж три людини, краще вибрати котел з бойлером для забезпечення достатньої кількості гарячої води. Тільки у такому разі не виникає дискомфорт, пов'язаний з її нестабільною температурою і низькою продуктивністю, з'явиться більше можливості організувати оптимальну циркуляцію води, без якої складно обійтися у великій системі ГВС. Завдяки додатковим трубам, гаряча вода постійно циркулюватиме в системі ГВС, проходячи через бойлер, в якому підтримується задана температура.
Це дозволяє забезпечувати приблизно однакову температуру води в трубах - вона не остигає, як це має місце в системі без циркуляції, і після відкривання крану відразу витікає гаряча вода.
На вибір типу котла, поза сумнівом, впливає його ціна. Двоконтурні котли зазвичай на декілька тисяч гривен дешевше, ніж їх одноконтурні аналоги, що продаються в комплекті з бойлером. Для багатьох людей, яких влаштовує отримання невеликої кількості гарячої води, це, безумовно, вирішальний аргумент.
Любителям поніжитися у ваннах досить великих розмірів треба вибирати котел з бойлером більшого об'єму.

Опубліковано:

Новобудови Івано-Франківська

ЖК Затишна оселя

ЖК Затишна оселя

Затишна оселя від ЛММ-Сервіс в Вовчинці - це будинки розміщені в мальовничому куточку на межі міста ..

від 9.200 грн./м2

Європейський city

Європейський city

Мікрорайон "Європейський city" на 25 під'їздів розташований в межах вулиці Симоненка в м. Івано-Фран..

від 11.600 грн./м2

Калинова слобода

Калинова слобода

Калинова слобода - повністю новий житловий мікрорайнон розташований в межах міста Івано-Франківськ в..

від 10.000 грн./м2

ЖК Краківський

ЖК Краківський

Новий житловий квартал "Краківський" у квітні 2015 року почала зводити будівельна компанія Вамбуд..

від 9.700 грн./м2

Читайте також